Christopher Just

Christopher Just
Electro Electronic
Rok urodzenia:
1968
Kraj:
Austria
Miasto:
Wiedeń
Wytwórnie:

Christopher Just urodził się w 1968 w Wiedniu. Eksperymenty z DJ’ingiem zaczynał w klubie gejowskim. Na swoim pierwszym samplerze  Casio SK5-4 nagrał utwór „Wenn der Toni mit dem Polster und der Edi mit dem Finger”, który to wysłał na konkurs Musicboxa „Najlepsza piosenka na mistrzostwa świata 1988” – do dziś czeka na rozstrzygnięcie.

5 lat studiował w Wiedeńskiej Szkole Mody, później przeniósł się do Szkoły Sztuk Stosowanych, do której dostał się bez egzaminów pod warunkiem, że nie będzie zmieniał swojego stylu – słowa dotrzymał… przez 6 miesięcy. W szkole ćwiczył charakterystyczny dla Austrii styl Fantastycznego Realizmu, czyli coś jak połączenie Daliego z Klimtem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kiedy usłyszał pierwszy kawałek techno Unique 3 – „Digicallity” postanowił sprzedać swoje przyrządy malarskie, aby kupić sampler – słynną 909-tke i 303-ke. Zaczął nagrywać muzykę w domu. Aby sfinansować swoje muzyczne pomysły pracował w sklepie z płytami. Tam też poznał wielu podobnie do siebie myślących ludzi, m.in. Petera aka DJ Pure jego przyszłego współproducenta. Zostali odkryci podczas swojej imprezy w klubie U4 i w mgnieniu oka wydana została ich  płyta.

Christopher coraz rzadziej chodził na zajęcia, ale nie przejmował się tym gdyż jego utwór „UP” zajmował czołowe miejsca na listach. Zaraz po tym ruszył w trasę m.in. do Niemiec tam też po wydaniu drugiego maxi singla „Slike”, zagrał na Mayday, później założył swój własny label Sons of Ilsa.

Christopher poznał Elę, zaczął wydawać dla Cheap, Labworks, Pomelo i Test Tube. Studia artystyczne  ograniczały się tylko do egzaminów w sesji, nie chcąc jednak marnować talentu rysował dla techno magazynu „Envelope”.

Wydał jeszcze 3 EP-ki z Ilsa Gold i zaraz potem wytwórnia zakończyła swoje istnienie. Muzyczna działalność Justa nadal się rozwijała.  Powołał do życia label – Petra, współprodukował soundtrack do pierwszego Austriackiego techno-filmu „Tempo”. Odkrył Punka Andersona dla Pomelo i pracował nad nowym albumem pt. „Gerhard – Hoppla jetzt komm ich”.  Po wydaniu „I’m a Discodancer” spotkał się z Gigolo Record’s i odniósł Sukces w Wielkiej Brytanii.

W zimie 2001 wydał kilka utworów wraz z Clemens-em Neufeldem dla wytwórni „Giant Wheel”, tym razem pod pseudonimem „Milano Brothers”. Następnym krokiem był album „Let there be Pop”, który zawierał najlepsze remixy Justa. Nieco później wydał kolejne EP-ki dla Giant Wheel i Cheap Records tym razem pod swoim imieniem.

W lecie 2003 wraz z Gregorym Huhsovitzem powołał do życia wytwórnie Globar Matador, która jak sam twierdzi „przyniesie radość i rozrusza świat na następne 10 lat”

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →