Christopher Grüning

Christopher Grüning
Minimal Techno
Kraj:
Polska

Christopher Grüning czyli Krzysztof Grüning urodził się w 1987 roku w Jeleniej Górze a pochodzi z małego miasteczka Piechowice.

Gdy pewnego dnia stwierdził, że zdobywanie medali w biathlonie nie dostarcza mu już wystarczających emocji, postanowił opuścić kraj w poszukiwaniu nowych wyzwań. Tym sposobem trafił do Szkocji, gdzie zarabiając „na truskawkach” oszczędzał środki na realizację swojego nowego marzenia. Cent do centa i po sezonie konsola była już w komplecie.

Christopher Grüning rozpoczął swoją przygodę z DJ’ką właśnie w Szkocji, gdzie miał okazję grać na lokalnych imprezach, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem szkockich DJ’ów.

Kolejnym etapem przygody z muzyką był Frankfurt nad Menem, gdzie grał w klubie Enigma. Niewątpliwie największy wpływ na jego fascynacje muzyką miał udział w jednej z największych plenerowych imprez na świecie – Nature One w Kastellaun, kiedy to szczególną uwagę zwrócił na twórczość niemieckich artystów. Do dzisiaj Christopher Grüning inspiruje się muzyką takich postaci jak Felix Kröcher, The Advent oraz Extrawelt.

Od niedawna Krzysztof jest studentem Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi gdzie zagłębia tajniki dźwięków na specjalizacji Produkcja i Realizacja Muzyki. Zanim jednak trafił do Łodzi, podczas poznańskiego etapu swojego życia poznał Venti Otto , z którym to, dzięki wspólnej pasji, stworzył Audio-Contrast, którego celem jest organizacja wyjątkowych wydarzeń muzycznych, podczas których szerszej publiczności, swoje umiejętności prezentować będą utalentowani, ambitni Dj’e – mniej i bardziej znani.

W setach Christopher’a Grüning dominuje muzyka techno oraz minimal, nierzadko sięga też po tech-house’owe brzmienia. „Nie ma rzeczy niemożliwych” to zasada, która towarzyszy mu na co dzień.