Chris Progstone

Chris Progstone
Deep house Progressive House Trance
Rok urodzenia:
1992
Kraj:
Polska
Miasto:
Bydgoszcz

Krzysztof Suchanek urodzony 27 Marca 1992 roku.
Producent muzyczny w gatunkach Trance/Progressive House i Deep House oraz kompozytor i multiinstrumentalista.

Krzysztof od najmłodszych lat zafascynowany muzyką klasyczną zaczął grać na swoim pierwszym instrumencie czyli gitarze.W międzyczasie zaczęły dochodzić następne,pianino,skrzypce,wiolonczela itp.

Chwilę po osiągnięciu „dorosłości” zaczął zajmować się muzyką elektroniczną i produkować własne utwory w duecie z kolegą z podwórka z żywymi instrumentami w tle.

Po rozpadzie duetu zajął się solowym projektem zwanym Chris Progstone który ma na celu podjęcie wyzwania w muzyce progressive trance/deep house.

Krzysztof wydawał utwory w takich wytwórniach jak niemiecki D.Max Recordings, Entrancing Music (kolaboracja z Argentyńczykiem Gaston Vigoo) czy też brytyjki Sorcery Records oraz jeszcze więcej i większych które zostaną ogłoszone w krótce.

Krysztof osiągnął top 15 Beatport Trance TOP 100 z utworem Marrakech wydanym w D.Max Recordings.

Jeden z najbardziej uniwersalnych producentów w Polsce w ostatnich latach.

Prowadzący dwie audycje radiowe jedna zwana „Trance World Broadcast” i nadawana we włoskim Trance Energy Radio która zyskała na popularności za sposób miksowania utworów i ich dobieraniu oraz gościach którzy wystąpili gościnnie,byli to między innymi: Above & Beyond, Ferry Corsten, Andrew Bayer,Markus Schulz,Genix,Audien oraz wielu wielu innych.

„Trance World Broadcast” było nominowane przez słynną platformę muzyczną Mixcloud.com do „Online Radio Awards” w 2015 roku.