Chris Coco

Chris Coco
Downtempo House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Chris Coco mówi o sobie, że jest „DJ-em, producentem, radiowcem, krytykiem muzycznym i ma bzika na punkcie muzyki”. Chris znany jest publiczności z anteny BBC Radio1, gdzie – wspólnie z Robem Da Bank – prowadzi niezwykle popularny niedzielny program The Blue Room.

Swoje pierwsze producenckie kroki stawia na początku lat 90. współtworząc formację Coco, Steel & Lovebomb i nagrywając niezapomniany imprezowy klasyk „Feel It”. Kolejne produkcje ukazują zainteresowanie Chrisa i jego kolegów brzmieniami chillout/downtempo. Taki też jest ich debiutancki album „It”, wydany w 1994 roku nakładem wytwórni Warp, który łączy chilloutowe dźwięki z nastrojową elektroniką i dubem, reggae oraz muzyką filmową.

Chris, wielki fan New Order, Kraftwerk i The Velvet Underground, jest także muzycznym dziennikarzem. Przez wiele lat sprawował funkcję redaktora naczelnego pisma „DJ”, ale zrezygnował intratnej posady, gdy nie był już w stanie łączyć licznych występów i redagowania jednego z najważniejszych pism muzycznych. A występów tych jest bez liku- Chris grywa na Ibizie, pokazach mody w Tokio, festiwalu filmowym w Cannes, Sydney, Londynie i w wielu innych miejscach na świecie ( Chiny, Rosja).

W międzyczasie ukazują się trzy kolejne albumy sygnowane przez grupę Coco, Steel & Lovebomb. Jest wśród nich także, uważany za klasyk brzmień lounge, album „Yachts” z 1999 roku. Chwilę później Chris decyduje się na solową karierę i w 2002 roku ukazuje się jego debiutancki album „Next Wave”. Płytę wydaje znana oficyna Distinctive. W jej nagraniu biorą udział…Nick Cave, gitarzysta Fleetwood Mac – Peter Green i aktor Patrick Bergin.

Chris współpracuje także z producentami sceny house. Nagrywa m. in. z Rui Da Silva czy Stonebridge. Jest też autorem kompilacji „Solar Spectrums”, „Real Ibiza”, „Acoustic Chill”, a także „Blue Room” i „Chillin At The Playboy Mansion with Chris Coco”. Brytyjczyk nagrywa także płytę z pianistą klasycznym Sachą Puttnamem, na której obaj artyści interpretują utwory muzyki klasycznej.

Niedawno ukazała się kolejna płyta długogrająca Chrisa – album „Heavy Mellow” wydany także nakładem Distinctive. Obecnie artysta pracuje nad audiowizualną wersją tej płyty, która ma ukazać się wkrótce na DVD. W planach ma także lounge’owy projekt z grupą A Man Called Adam i współpracę ze znanym artystą graffiti –She One. Niedawno ukazała się kompilacja sygnowana przez Coco – album „The Dub Club” – kolekcja nagrań dubowych i reggae, którą firmuje legendarna oficyna Trojan Records.

DJ Chart | Chris Coco | 12.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 The XX VCR Young Turks
2 Jack Penate Tonight's Today
3 Crazy P Stop Space Return
4 House Of House Rushing To Paradise White Label
5 Martini Bros Communicate
6 Franz Ferdinand Ulysses (Beyond The Wizard's Sleeve) Domino
7 Michel Cleis La Mezcla
8 Chris Coco Summertime (Lemon Popsicle Mix) Dumb Angel
9 Jonathan Jeremiah Happiness Island
10 Friendly Fires Kiss Of Life