Chew Lips

Chew Lips
Electronic Pop
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

CHEW LIPS to trio ze wschodniego Londynu. Zespół powstał wiosną 2008 roku. W skład zespołu wchodzą: piosenkarka Tigs oraz dwaj multi-instrumentaliści – Will Anderson I James Watkins.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ich muzykę można określić jako minimal dance-pop będące połączeniem LCD Soundystem, Prince’a oraz klasycznego popu z lat 80-tych. Zaczynali, jak wiele innych zespołów – od założenia strony internetowej oraz profilu w serwisie Myspace. Dzięki temu oraz licznym małym koncertom w Londynie usłyszał o nich DJ z brytyjskiego BBC – Steve Lamacq, który do dnia dzisiejszego jest wielkim fanem zespołu. Chew Lips zostali zaproszeni do występu w ramach BBC Electric Proms, co pozwoliło im pokazać się szerokiemu audytorium. Po tym występie zainteresowała się nimi francuska wytwórnia Kitsuné.

 

Sukces przyniósł im dwa single Salt Air i Solo. W styczniu 2010 ukazał się ich debiutancki album Unicorn. O tej płycie prestiżowy magazyn New Musical Express napisał: Nasi nowi faworyci, to oni już niebawem będą dyktować trendy w muzyce!

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →