Chasing Shadows

Chasing Shadows
Dubstep Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Bristol

Chasing Shadows to duet producentów Joe i Luca którzy zasłynęli jako jedni z najbardziej przełomowych artystów sceny dubstep 2009 roku. W 2006 roku studiując razem na kierunku inżynierii dźwięku w Bristolu odkryli swoją wspólną pasję do brudnych i mrocznych połamanych dźwięków i od tego czasu zaczęli wspólna twórczość na polu muzyki elektronicznej.

 

Ich pierwszą fascynacją był drum and bass, ale w 2008 roku po tym jak scena dubstep w UK eksplodowała zdecydowali się iśc odważnie przed siebie drogą rozwijającego się basowego brzmienia nie spoglądając więcej w przeszłość. Szybko wzięli się do pracy by pod koniec 2009 roku mieć na swoim koncie 3 wydawnictwa; jedno nieoficjalne i dwa pod szyldem słynnego labetu HENCH.

 

Pierwsze z nich to wskrzeszony stary reggae klasyk Damiana Marleya ‘It Was Written’ z którego po remiksie dwójki młodych producentow narodził się totalny undergroundowy anthem. Ich kolejne wydawnictwo i zarazem debiut w labetu HENCH to sigiel ‘DR SIN / THE END’ który natychmiast po ukazaniu się został podchwycony przez didżejów na całym świecie i grany przez największe nazwiska sceny dubstep jak Plastician, N-type, Pendulum, Benga czy Mary-anne Hobbs wymieniając tylko kilku z nich. Ich najnowsza EP’ka ‘ILL / AMIRAH’ cieszy się podobnym uznaniem i uwaga wśród ludzi z dubstepowego światka.

 

Chasing Shadows grają regularnie zarówno w UK jak i międzynarodowo i są rezydentami imprez HENCH jak również innych dubstepowych nocy w Bristolu.

DJ Chart | Chasing Shadows | 07.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Foreign Beggars Typhoon feat. Chasing Shadows Dented Records
2 Noisa Machine Gun (16Bit Remix) Vision
3 D Minds T-10 (Chasing Shadows Remix) DStyle Recordings
4 Foreign Beggars Get a Bit More (Skism Remix) Never Say Die
5 Noisia Split the Atom (Bar9 Remix) Vision Recordings
6 Jakes Skannerz Hench
7 Foreign Beggars & Noisia Contact (Noisia Remix) Dented Records
8 Spor Kingdom Lifted Music
9 Breakage ft. David Rodigan and Newham Hard Digital Soundboy Recordings
10 16 Bit Skyline Southside Dubstars

Fotogalerie z udziałem Chasing Shadows