Cassy

Cassy
House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Catherine Britton aka Cassy to prawdziwa kosmopolitka – urodziła się w Anglii, pochodzi z karaibsko-austriackiej rodziny, wychowała się w Wiedniu, a ostatnio rezyduje w Berlinie.

Od dziecka uczyła się muzyki i śpiewu, ale pierwszą profesją miało być aktorstwo – po 3 letniej szkole Drama Centre London, wróciła do Wiednia pracować w teatrze. Szybko zorientowała się, że nie jest to jej prawdziwe powołanie. Dość szybko odkryła w zamian świat muzyki elektronicznej i dzięki takim ludziom jak Elin aka Autorepeat oraz Electric Indigo zgłębiała tajniki produkcji i miksowania.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwszym większym projektem był duet z genewskim producentem Dave’m The Hustlerem z kultowego labelu Mental Groove. W Genewie poznała też Luciano, z którym wyprodukowała znakomity kawałek „La Ondita“, który później znalazł się na wspaniałym albumie Lucien-N-Luciano „Blind Behaviour“ (Peacefrog).

Niedługo potem związała się z kultowym labelem Perlon, dla którego wydała epkę „Alpine Rocket“ wraz z Mathew Jonsonem. Po przeprowadzce do Berlina, wzięła udział we wspólnych projektach (współprodukcja i wokal) z takimi gwiazdami jak Steve Bug, Ricardo Villalobos czy Martin Landsky.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →