Bshosa

Bshosa
Electronic Tech House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Michal „bshosa” Brzozowski, urodzony w Szczecinie, rozpoczął przygodę z muzyką w dumnym wieku 3 lat, słuchając płyty „Greatest hits” Johnny Casha. W domu rodzinnym szlifował swoje wykształcenie muzyczne, jednocześnie czerpiąc inspiracje z Jazzu, Rock´n`Rolla i Big Beatu. Następne kamienie milowe jego kariery muzycznej to nauka gry na gitarze klasycznej, sopran w szczecińskich słowikach, kiepski gitarzysta w paru niewartych wspomnienia zespołach punkrockowych czy tez dziennikarz sekcji muzycznej szczecińskiego programu telewizyjnego 'Bez Żaluzji’.

Po maturze rozpoczął podróż po Europie, która skończyła się w 2001 roku, kiedy to zadomowił się w Berlinie. To miasto wywarło zdecydowany wpływ na jego dalszy rozwój muzyczny, i mimo, że przez pierwsze lata z jego gramofonów płynął raczej Jazz, dub, ragga, oldschool hiphop czy jungle, zdecydowanie podążał w kierunku niezależnej elektronicznej muzyki tanecznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W roku 2004 wziął udział w Mixery Music Camp, niemieckim odpowiedniku Red Bull Music Academy. W międzyczasie zdążył jeszcze pracować dla paru berlińskich wytwórni płytowych i zorganizować niezliczoną ilość imprez na własną rękę, w takich klubach jak Arena czy Watergate, wraz z labelem Pentagonik.  W tej chwili jest rezydentem klubu 55 w Warszawie, autorem cyklu imprez Mnml Flava, a także współzałożycielem organizacji detroitZDRóJ, łączącej niezależne i ambitne rodzaje muzyki, video, design i grafiki.

Na co dzień jest dziennikarzem muzycznym i producentem filmowym, absolwentem kierunku Music Management na European Business Academy of Media w Berlinie. Regularnie wspolpracuje z muzikanova.pl, magazynem LAiF i electronicmusic.pl. Z Panią K pracuje nad seria filmów wizerunkowych dla pewnej popularnej stacji telewizyjnej, tworzy tez lepsze i gorsze polskie reklamy. Podobno jest wspolautorem sciezki dzwiekowej do jednego z glosniejszych filmow rodzimej sceny „Nieruchomego Poruszyciela” Lukasza Barczyka, sam nie komentuje jednak ani tego faktu, ani innych dotyczacych jego dzialalnosci producenckiej. Kiedy juz zdarza mu się nie robić nic, głaszcze swoje koty i przygotowuje świat na nadejście młodej bshosy – Miki.

Jego sety to wybuchowa hiperenergetyczna mieszanka z technicznym głębokim zacięciem. Występował w najlepszych klubach Polski i Niemiec, a także w Grecji i Holandii u boku takich tuzów jak m.in. Derrick May, 2000andone, Troy Pierce, Matt John, Tobias, T1000, Magda, Steve Bug, Martin Landsky, Dixon, Luna City Express, Martini Bros, Frank Lorber, Jacek Sienkiewicz, dub KULT, Pikaya, Ion Ludwig, Butane, someone else, Red Robin, Format B, Pan Pot, SLG, 3 channels, Marcin Czubala, Jackmate, Serge Santiago i wielu wielu innych.

Rok 2008 byl zdecydowanie najlepszym w jego dotychczasowej karierze – zoastal zaproszony do wystepu na festiwalach Audioriver i Unsound, w londyńskim klubie Platinum. Zrealizowal tez jedno ze swoich muzycznych marzen – wystapil w slynnym berlinskim Tresorze. Jednak sam mowi, to dopiero poczatek.

DJ Chart | Bshosa | 11.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Robag Wruhme Wemmel Kompakt
2 The Analogue Cops Why You Love Me Restoration Records
3 Eats Everything The Size Dirtybird
4 Château Flight Chichi Devils Versatile Records
5 Slz Slow Down & Dance Organic Music
6 Martin Dawson feat. Nicholas Ryan Gant Think About It (Maceo Plex remix) Pets Recordings
7 Floating Points ARP3 Eglo
8 George FitzGerald Shackled Hotflush
9 WK7 Higher Power Power House
10 Lee Jones Duvel (Midland remix) Aus Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →