Blu Mar Ten

Blu Mar Ten
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania

Blu Mar Ten to grupa w której skład wchodzą Leo Wyndham, Chris Marigold i od 2004 roku Michael Tognarelli. Chris & Leo poznali się w 1995 i praktycznie od razu zaczęli wspólnie pisać muzykę. Obydwoje mieli już na swoim koncie znaczne dokonania muzyczne – Leo napisał wcześniej około 200 hardcorowych i houseowych tracków, natomiast Chris był DJ-em w pirackim radiu i grywał na ówczesnych raveach Rok 1995 był niesamowitym okresem dla muzyki drum & bass, która przyciągała coraz szersze grono miłośników dzięki ludziom takim jak Fabio, Goldie czy LTJ Bukem. Był to czas wytężonej pracy dla Blu Marten – całymi dniami siedzieli w studiu, a nocami pielgrzymowali na Hoxton Square i West End żeby usłyszeć profesjonalistów przy pracy.

W lutym 1997 zadebiutowali kawałkiem The Fountain / Lunar wydanymina nieistniejącym już labelu Way Out Records. Utwór te otrzymał duży poklask w całym kraju pojawiając się na wielu znanych kompilacjach, a sam Fabio nazwał go utworem roku.Na fali tych wydarzeń Chris & Leo zrobili remix klasyku Erykah Badu – On & On wydanego dla MCA, który powędrował na czołowe miejsca mainstreamowych list przebojów. Wkrótce po sukcesie tych kawałków Blu Mar Ten podpisał umowę z labelem LTJ Bukema – Good Looking Records. Współpraca ta zaowocowała długą listą wydań w tej właśnie wytwórni, wliczając liczne kolaboracje między innymi na Logical Progression, Earth i Progression Sessions, kawałki wydane na wytwórniach partnerskich z Good Looking i na Epkach rożnych artystów. Niestety, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i na początku 2001 roku Blu Mar Ten rozwiązał współprace z Good Looking,rozpoczynając nowy rozdział w swojej historii. Okres ten był dla tego duetu przede wszystkim czasem poszukiwań muzycznych, podczas których sprawdzali swoje możliwości w różnych stylistykach. Wydawali między innymi dla break’owych wytwórni Rennie Pilgrems : TCR i Danny Macmillana : In-flight, 2 stepowo/garażowego Lime, housowego Guidance recordings, czy wytwórniach specjalizujących się w muzyce left field, downbeat – Big Chill i Naked Music. Wykonywali również remixy dla Erykah Badu, Terry Lee Brown Junior, Jakatta, The Ananda Projekt i Annie Lennox W sierpniu 2003 roku Blu Mar Ten wydał swój pierwszy długogrający album zatytułowany The Six Million Names of God, zawierający prace duetu z lat 1997-2003 i skupiający się głównie na muzyce downbeatowej, bez ciśnienia na parkiet. LP to zawierało kolaboracje z artystami
takimi jak Blame (720 Recordings / Charged), Nor Elle (Plastic City) i Fink (Ninjatune).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2004 roku do duetu Blu Mar Ten dołączył Michael, znajomy Chrisa od 1993 roku i wniósł ze sobą zamiłowanie do bardziej ciężkich bitów i płynących dźwięków, jednocześnie produkując na boku bardziej mroczny drum and bass. W 2006 roku Blu Mar Ten powrócił do swoich korzeni wydając mocno parkietowe 12 dla wytwórni Nookiego – Phuzion Records, Frictiona – Shogun Audio czy Doc Scotta – 31 Records.
Ich drugi długogrający album Black Water wydany w połowie lipca 2007 na Exceptional, był znowu powrotem do brzmień ambient, down tempo – ale przykuł na tyle uwagi, że dość szybko zostały wypuszczone drum and bassowe remixy kawałków z tejże płyty. Od tego czasu Blu Mar Ten również nie składał broni wydając mnóstwo kawałków między innymi dla taki wydawnictw jak: 31 Records, Hospital Records, Renaissance, Hed Kandi Records, Basement Records, Tangent Recordings czy Vibez i wygląda na to ze rok 2009 będzie dla nich równie obfitujący w kolejne releasy.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →