Bloodgroup

Bloodgroup
Alternative Electro Electronic Indie Pop Synth Pop
Kraj:
Islandia
Miasto:
Reykjavik
Muzykę Bloodgroup najlepiej można określić jako mix elektroniki, muzyki tanecznej, electro i popu.
Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Þórisdóttir. To wszystko opatrzone jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet. W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjść, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo.
Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany „Sticky Situation” wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanda).
Ich kolejny album „Dry Land” wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większość islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku. Muzycy Bloodgroup nie unikają również pobocznych projektów. Janus Rasmussen to również współzałożyciel Kiasmos – projektu tworzonego z Olafurem Arnaldsem.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →