Benga

Benga
Dubstep
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Benga, to kolejne cudowne dziecko miasta Croydon. W wieku 14 lat rozpoczął świadomą działalność muzyczną. Pierwszym londyńskim miejscem, w jakim grał, był klub Forward. Debiutował tam również Skream.Jego ostatni album -„Diary of an Afro Warrior”, to fantastyczne, garażowe brzmienie dubstepu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Karierę rozpoczął szybko, kiedy miał 15 lat wydał debiutancki album „Skank/Dose”. Wydany nakładem Big Apple, który wcześniej był tylko sklepem płytowym, stanął u boku takich już dzisiaj gwiazd jak: Artwork, Horsepower, Hatcha, Chef, Plastician czy wymieniany już Skream.Przez lata Benga , wraz ze Skreamem, potem Loefah’em, Coki and Mala Digital Mystikz, zbudowali ekskluzywną, muzyczną amunicję dla DJ Hatcha. Materiał prezentował Hatcha podczas swoich setów, w klubie Forward i był to swoisty filtr dla młodych twórców, którzy dzięki temu mogli bez przeszkód wypracowywać własny dubstepowy styl, prezentując go szerszej publice i nadając mu nową jakość, a już nie tylko garażowego brzmienia.

 

Jego mentorem był Arthur z Artwork, dzięki niemu zaczął pracować w profesjonalnym studio, delikatnie zmienił styl, ale dzięki temu nawiązał współpracę z największymi wydawcami na całym świecie. Produkował takich MC jak Crazy Titch and Ghetto, zanim jeszcze skupił się tylko i wyłącznie na produkcjach dubstepowych, w 2005 r.

 

Od tamtego momentu wydawał własne CD i stał się szanowanym DJ, tworzącym w oryginalnym stylu, grającym w klubach na całym świecie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →