Bastille

Bastille
Electronic Synth Pop
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Słowo „Bastille”, czyli „Bastylia”, kojarzy się z rewolucją, zmianą, wypieraniem starego przez nowe. Londyńczyk Dan Smith urodził się w rocznicę zdobycia Bastylii. 14 lipca, i tylko o swoich urodzinach myślał, nazywając zespół. Bastille zostali jednak najbardziej przebojowym debiutem minionego roku, więc „rewolucyjna” nazwa okazała się prorocza.

Zespół założył Smith, wciągając do niego klawiszowca Kyle’a Simmonsa, basistę Willa Farquarsona i perkusistę Chrisa „Woody’ego” Wooda. Debiutancki singiel „Flaws” ukazał się nakładem niezależnej wytwórni, w zaledwie 300 egzemplarzach. Wkrótce zespół podpisał kontakt z Virgin Records, a blogosfera aż huczała od pozytywnych recenzji. Po wydaniu zaledwie trzech singli, bez pełnego albumu, Bastille wyprzedali samodzielną trasę po Wielkiej Brytanii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zaraźliwy singiel numer cztery, hymn „Pompeii”, od razu znalazł się na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów. „Pompeii” było drugim najczęściej odsłuchiwanym utworem 2013 roku, ustępując miejsca tylko „Get Lucky” Daft Punk. Singiel spędził też rekordową liczbę tygodni na samym szczycie Official Streaming. Temat utworu przyniósł Bastille zaszczytny tytuł pierwszego zespołu, który zagrał w British Museum. „Pompeii” zainaugurowało tam wystawę, poświęconą tragedii Pompejów i Herkulanum po wybuchu Wezuwiusza.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →