Basement Jaxx

Basement Jaxx
House

Basement Jaxx to jeden z najbardziej popularnych zespołów muzyki tanecznej. Przez kilkanaście lat działalności wypracowali swoje własne, rozpoznawalne brzmienie, a ich utwory dobrze sprawdzają się na parkiecie jak i w radiu. Wszyscy znają takie przeboje jak „Red Alert”, „Romeo”, czy „Where’s Your Head At”. Swoją klasę Basement Jaxx potwierdzają świetnymi, żywiołowymi występami na żywo, co mieli już okazję udowodnić podczas Open’era w 2006 roku dając jeden z najlepszych koncertów festiwalu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po raz pierwszy o duecie Basement Jaxx zrobiło się głośno, gdy do sklepów płytowych oraz na talerze djskich gramofonów trafiły dwa single: „Fly Life” i „Samba Magic”. Oba oparte na charakterystycznym, prostym rytmie, a jednak brzmiące zupełnie inaczej niż większość klubowych produkcji, zdecydowanie bliżej jamajskiej muzyce ragga oraz gorącym dźwiękom z brazylijskich ulic, niż plastikowym brzmieniom house.

 

Gdy w 1999 roku światło dzienne ujrzał debiutancki krążek pt. „Remedy”, stało się jasne, że muzyka klubowa nigdy nie będzie już taka sama. Basement Jaxx undergroundowe brzmienia zmieszali z latynoskimi rytmami, ragga, hip hopem, punkiem i swoim południowo-londyńskim „klimatem”. Unikalne zestawienie potężnych, rozsadzających głośniki basów, punkowej furii, porywających garage’owych beatów, latynoskich wibracji, soulowych wokali, aranżacji rodem z R’n’B oraz chwytliwych melodii sprawiło, że Felix Buxton i Simon Ratcliffe stali się niemal narodowymi bohaterami Wielkiej Brytanii.

 

Duet Basement Jaxx to obecnie jedna z największych gwiazd muzyki elektronicznej. Żaden z ich czterech albumów studyjnych nie powtarzał pomysłów wykorzystywanych wcześniej, co płyta Basement Jaxx zaskakiwali nowymi pomysłami. Przez lata kariery dostarczyli publiczności klubowej takie hity jak „Jus 1 Kiss”, „Get Me Off”, „Oh My Gosh”, czy „Take Me Back To Your House”. Już niedługo ukaże się kolejna płyta duetu, lecz na razie lista gości okryta jest tajemnicą. Na Open’erze występowi Felixa Buxtona i Simona Ratcliffe’a towarzyszyć będą roztańczeni i rozśpiewani muzycy i wokaliści.

Fotogalerie z udziałem Basement Jaxx

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →