Barry Ashworth

Barry Ashworth
Electronic House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Barry Ashworth to lider kultowej już niemal formacji Dub Pistols, znany doskonale klubowiczom całego świata, również w Polsce mający rzeszę gorących zwolenników.

Fakty mówią same za siebie:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

– ponad 20 lat na scenie muzycznej
– występy w najlepszych klubach świata począwszy od Wielkiej Brytanii, przez USA, Japonię, Australię, aż po Nową Zelandię i Singapur, stały bywalec egzotycznej Ibizy
– współpraca z MTV, występ na wręczeniu MTV Awards
– własna wytwórnia płytowa
– wreszcie niezwykle energetyczna i otwarta osobowość, która nie tylko obserwuje rzeczywistość dookoła, ale swoją twórczością próbuje ją zmienić.

Ostatnia płyta długogrająca Dub Pistols to krążek zatytułowany „Six Milion Ways To Live”. W jego nagraniu gościnnie wzięło udział wielu utytułowanych gości, między innymi Horace Andy z Massive Attack. Całkiem niedawno, nakładem wytwórni Distinctive ukazała się miksowana kompilacja Barrego zatytułowana Y4K, która odzwierciedla breakbeatowe zainteresowania artysty.

Płyta doskonale sprzedaje się na całym świecie, jednak to muzyka house jest gatunkiem, który Barry Ashworth pokochał najbardziej. Jego dj-skie sety to mieszanka energetycznego funky house z głębokim brzmieniem i zmysłowymi, seksownymi wokalami. Charyzmatyczna osobowość, „szołmeństwo”, doskonałe umiejętności techniczne to jego największe walory, które stawiają go w czołówce brytyjskich dj-ów.

Ashworth prowadzi własną wytwórnię płytową Ugly, którą czasem, jak przyznaje, zaniedbuje z racji licznych występów na całym świecie. Karierę zaczynał pod koniec lat 80. kiedy to poznał uroki zabawy na Ibizie. Po powrocie do Anglii zaczął organizować własne imprezy, których rezydentem był sam Darren Emerson. Nieco później, uznanie zyskał jako lider grupy Deja Vu, która była londyńską odpowiedzią na scenę Madchester.

W połowie lat 90 stworzył wspólnie z Jonem Carterem legendarną grupę Monkey Mafia. Kiedy ich drogi się rozeszły Ashworth założył Dub Pistols i z ta formacją nagrał doskonale przyjęty album Point Blank.
W lutym 2002 ukaal się singiel Dub Pitols „Rip Tides”, wraz z doskonałym remiksem Coloursound, granym przez największe sławy sceny klubowej (Pete Tong, Seb Fontaine, Lottie).

DJ Chart | Barry Ashworth | 09.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Myagi Drum Town WestWay
2 Dub Pistols Running From The Thoughts Feat. Terry Hall (Myagi Remix) Sunday Best Recordings
3 General MIDI Milton (Digital One Mix) Distinctive Records
4 Westbam Bass Planet (Hardy Hard Remix) LJ Recordings
5 Plump Dj's, Plump Dj's Tourque Of The Devil Finger Lickin Records
6 General MIDI Milton (Digital One Intrumental Mix) Distinctive Records
7 Plump Dj's, Plump Dj's Disco Unusal Finger Lickin Records
8 Moriarty Lose It WestWay
9 Infadels Free Things For Poor People (Alex Metric Remix) Wall Of Sound
10 B-Phreak Funkbox Mofo Recordings
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →