Barbara Morgenstern

2 787
Barbara Morgenstern
Electronic Experimental
Rok urodzenia:
1971
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Barbara Morgenstern nazywana była m.in. berlińską odpowiedzią na Björk, kobiecą odpowiedzią na Tarwater, a nawet spadkobierczynią Marleny Dietrich. Ta nietuzinkowa, wszechstronna i niezwykle utalentowana artystka gościła w naszym kraju już wielokrotnie, a jej koncerty zawsze spotykają się z gorącym przyjęciem fanów.

Nazywana „królową avant-popu” czy „królową berlińskiej sceny elektronicznej” Morgernstern łączy łagodny, wpadający w ucho wokal z elektronicznymi samplami i syntezatorowymi melodiami nawiązującymi do krautrocka i electro lat 80-tych.  Oparta na nowoczesnej elektronice muzyka Barbary pełna jest poetyki, kobiecej wrażliwości i nostalgii, czerpie też z bogatej tradycji kabaretowych songów.

W swoich nagraniach umiejętnie łączy łagodne brzmienia pop z eksperymentami. Współpracowała z najwybitniejszymi artystami z całej Europy. Obecna na scenie od 1996 roku wydała kilkanaście albumów solowych i we współpracy z innymi artystami oraz odbyła liczne trasy koncertowe po całym świecie. Premiera najnowszego albumu Morgenstern, zatytułowanego „Fan no. 2”, zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

Imprezy na których grałem

Brak zdjęcia Berlin

Bermuda: Monika Enterprise Meets Ocean Club

Śr, 31 października 2012
godz: 22:00

Brak zdjęcia Poznań

Barbara Morgenstern – Koncert

Nd, 18 stycznia 2009
godz: 20:00

BARBARA MORGENSTERN Poznań

BARBARA MORGENSTERN

Śr, 19 kwietnia 2006
godz: 0:00

Fotogalerie z udziałem Barbara Morgenstern