Bad Boy Bill

Bad Boy Bill
Electro Electronic House
Kraj:
USA
Miasto:
Chicago

Jego kariera zaczęła się w roku 1989 kiedy to na zawodach djów podczas Winter Music Conference w Miami pokonał całą światową czołowkę. Do historii przeszły jego pojedynki z hip-hopowymi wirtuozami(m.in. Muggsy’m – djem Cypress Hill oraz innym hip – hopowym asem – Cash Money’em).

W latach 1989 – 93 kilkakrotnie startował w DMC Battles zajmując w nich miejsca 1-3. Jego wyjątkowy i niepowtarzalny styl polega na łączeniu groove muzyki house z technikami hip-hopowymi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Scratching, brawurowa obsługa mixera, remixowanie utworów na żywo z a pomocą dwóch kopii tego samego utworu – to tylko kilka elementów jego dynamicznych setów, którymi rozpala publiczność klubów oraz wielkich imprez(vide MayDay 99 – 30tys osób). Rocznie występuje około 150 razy w czołowych klubach i na dużych imprezach USA i Europy. Każdy jego występ to wydarzenie, wyborna technika i dobór utworów doprowadza parkiet do wrzenia.

Jest założycielem i właścicielem wytwórni Moody i International House Records. Wyprodukował hity:“Get, Get Down “ Paula Johnsona” , “Here We Go” Freestylers oraz kilka innych utworów m.in. Aphrodite. Jest również autorem tanecznych remixów dla Simply Red i Pauli Abdul.

W 2000 roku BBB zajął 2gie miejsce w głosowaniu czytelników miesięcznika “Urb” na dja roku. W zeszłym roku na Winter Music Conference w Miami został wyrózniony tytułem “ Radio Dj Mix Show of the Year” – za najlepszy program radiowy, który prowadzi w chicagowskim radiu B96. Wybrany ulubionym dj-em USA / America’s Favourite Dj / w 2003 i 2006 roku, w plebiscycie BPM Magazine! Jego Mix Kompilacje z serii „Bangin The Box” oraz ich kontynuacja „Behind The Decks” sprzedają się w ponad stutysięcznych nakładach.

DJ Chart | Bad Boy Bill | 04.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Nicky Romero Toulouse (Tommy Trash Remix) Spinnin Records
2 Madeon Icarus (Extended Mix) popcultur
3 Dada Life Rolling Stones T-Shirt (Cazzette Approaching Starry Homes Mix) Musical Freedom
4 Swedish House Mafia Greyhound (Original Mix) Virgin UK
5 Steve Smooth, Tamra Keenan Stalker feat. Tamra Keenan (Jquintel & Jeziel Quintela Remix) Ultra
6 DJ Bam Bam, Alex Peace Bad Decisions (Original Mix) Fly House Records
7 Dirty South, Thomas Gold, Kate Elsworth Eyes Wide Open (Felguk Remix) Phazing
8 Avon Stringer Spunky Shades (Federico Scavo Remix) Onelove
9 Bad Boy Bill, Nick Rockwell Concourse B (Original Mix) Menage
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →