Austra

Austra
Electronic Experimental Indie
Kraj:
Kanada
Wytwórnie:

Choć kanadyjska grupa Austra jest dopiero na początku swojej karierym, to już teraz możemy mieć pewność, że oglądamy narodziny dużej gwiazdy. Zespół został ogłoszeny przez media i miłośników electro-popu następcami Fever Ray i Florence And The Machine,

W plebiscycie Spinner na 25 najciekawszych kobiecych artystek na muzycznej scenie, Katie Stelmanis, liderka Austra, uplasowała sie na 14. miejscu – wyżej niż Alison z Crystal Castles, Janelle Monae czy Florence Welch (Florence and the Machine)!
W szkole Katie uczyła sie klasycznego śpiewu operowego, grała również na wiolonczeli i pianinie. Jako nastolatka zakochała się w muzyce Nine Inch Nails, Kate Bush i Björk. Przetarcie na muzycznej scenie zdobywała grając jako support CocoRosie i gościnnie wspierając grupę Fucked Up na krążku „The Chemistry Of Common Life”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Producentem debiutanckiej płyty Austry zatytułowanej „Feel It Break”, mającej ukazać się w maju 2011 roku nakładem Domino/Isound Labels, jest Damian Taylor, który wcześniej współpracował z takimi gwiazdami jak choćby Stateless, Björk czy też UNKLE.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →