Audiorotax

Audiorotax
Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Audiorotax – dj o wieloletnim doświadczeniu, kolekcjoner nagrań, legenda poznańskiej sceny minimal, postać burząca stereotypy mocnych technicznych brzmień. Sam o sobie mówi – „son of a pitch”. Jako fanatyczny miłośnik analogowej barwy dźwięku jest wiernie oddany kultowi płyty winylowej.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Swoje pierwsze kroki jako dj postawił w poznańskim klubie Malta w 1997 roku. Już wtedy należał do grona entuzjastów berlińskiej sceny elektronicznej. Regularnie można było go spotkać w najlepszych berlińskich sklepach z winylami, gdzie w trakcie całodniowych sesji przedzierał się z ogromną determinacją przez stosy płyt w poszukiwaniu unikalnych dźwięków. Wkrótce trafił za konsoletę klubu Eskulap, gdzie wielokrotnie występował na legendarnych imprezach pod szyldem Tresor Night, prezentując muzykę z nurtu minimal techno i supportując wiele gwiazd światowego formatu takich jak Stewart Walker, Dash, Mad Max, Marc Snow, Dave Tarrida, Tobias Schmidt czy Pacou. Zresztą, poznańskiej społeczności klubowej znany jest głównie jako rezydent tych mistycznych nocy.

 

Należy dodać, że w międzyczasie był także rezydentem poznańskich klubów ZEZ i MO. Sam również zorganizował wiele imprez, między innymi pod patronatem sklepu z winylami – Hectic Records, którego był założycielem. Grywał też wiele razy w samym Berlinie – na imprezach Langspielplattengemeinschaft, na których miał przyjemność wystąpić między innymi z takimi gwiazdami jak Matthias Tanzmann, Jussi Pekka, Tom Clark czy  Daniel Bell.

 

Audiorotax jest specjalistą od budowania klimatu. Wyjątkowa precyzja z jaką łączy ze sobą utwory oraz długie, kreatywne, przejścia między nimi to jego znak rozpoznawczy. Z biegiem lat jego styl miksowania znacznie ewoluował. Zaczął on sięgać po różne gatunki muzyki elektronicznej, by uczynić swoje sety jeszcze bardziej barwnymi i ekscytującymi. Płynnie porusza się po stylistykach deep, minimal, tech-house, detroit techno, electro czy nawet house. Trzeba jednak podkreślić, że zawsze gra solidnie, konsekwentnie, porywająco i z dużą dozą tłustego basu.

DJ Chart | Audiorotax | 01.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 DDMS Makers (Dewalta Mix) Haunt
2 V.A. Sinister Sinister LTD
3 Talismann Talismann 02 Talismann
4 Adam Jay & Rebecca Ciaglia Mepulla Oblongata EP Starkstrom Schallplatten
5 V.A. Re:sender Volume 1 Sender Records
6 Slam Harem (Gary Beck remix) Bek Audio
7 Mictrotrauma Vinyl Selection 2 Traum Schallplatten
8 Octave One New Life Remixes (Dave Clarke remix) 430 West
9 DJ Boris New Generation EP Sci-Tec Vinyl Audio
10 V.A. La Compilacion-Parte 1 Movida Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →