Ata

Ata
House Tech House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hessen
Wytwórnie:

Ata Macias, jedna z najważniejszych postaci i animator sceny elektronicznej naszych zachodnich sąsiadów.  Swe ogromne doświadczenie zdobywał na niemal wszelkich polach aktywności w tanecznym undergoundzie – jako grafik, projektant mody, impresario, label manager i, last but not least, jako wzięty DJ. Za deckami należy do tych nielicznych, którzy potrafią utrzymać stan wrzenia na zatłoczonym parkiecie nieustannie przez kilka godzin.

Jego muzyczne fascynacje rozkwitły, gdy jako nastolatek we Frankfurcie dzielił mieszkanie z Amerykaninem, który gromadził wczesne winyle hip hopowe i disco. W niedługim czasie Ata sprayował mury Frankfurtu z wielkim boomboxem na ramieniu. Wówczas stał się też stałym bywalcem frankfurckich klubów, choć prawdziwym olśnieniem była dla niego wizyta w Barcelonie, gdzie na jednej z imprez odkrył kulturę acid house.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Do Frankfurtu wrócił z jednym marzeniem – grać na szalonych imprezach i wydawać genialne płyty. I przez kolejne lata konsekwentnie je realizował. Regularnie zapraszano go do takich klubów jak „Music Hall” czy „Plastik”, zatrudnił się tez w winylowym sklepie „Boy Records”, gdzie spotkał Heiko MSO. Wkrótce obaj założyli własny sklep „Delirium” Zostali tez  rezydentami sławnego Club XS (później „Box”) a w 1992 wraz z Atom Hartem  nagrali  pod pseudonimem Ongaku (japońskie słowo oznaczające muzykę) znany klasyk klubowy „Mihon”.

Kolejnym krokiem było założenie wytwórni Ongaku Music, która dała początek kultowym markom Playhouse  (m.in. R.Villalobos, Isolee)  i Klang Electronik ( J.Sienkiewicz, Farben). Te ostatnie projekty to efekt współpracy z Romanem Flugelem i Jorgiem Wuttke (Alter Ego, Sensorama).  Cała czwórka wkrótce stworzyła fenomenalny DJ team, a wraz z zaprzyjaźnionym Svenem Vathem – fundamenty silnej do dziś sceny z Frankfurt Am Mein.

Sławę didżejską Aty ugruntował  legendarny cykl deep house’owych imprez „The Wild Pitch Club”. Party W.P.C. odbywały się cyklicznie w każdy czwartek i szybko rozwinęły się w jedną z najpopularniejszych imprez w całej Europie, podczas których swoje sety prezentowali najsławniejsi międzynarodowi didżeje.

W 1994 roku Ata wraz z Heiko MSO  byli rezydentami Marlboro Us House Tour. W 1995 i 1996 roku kolejne projekty klubowe alternatywne, w tym sławny elektroniczno-technowy „Gift”,  na którym gośćmi byli m.in.: Autechre, Carl Craig, Andy Weatherall czy Jeff Mills.
 
Od 1998 roku Atę podziwiać  można najczęściej w legendarnym klubie „Robert Johnson” w Offenbach, którego jest właścicielem. O prestiżu kuratora i  miejsca decydują niezwykli goście – można tam na przykład spotkać grających back-to-back Ricardo Vilalobosa i Richie Hawtina.

W tym roku „Robert Johnson”  znalazł się wśród 20 najlepszych klubów świata w corocznym prestiżowym rankingu DJ Magazine.  Pozycję jednego z liderów na europejskiej scenie ugruntował też tegoroczny didżejski mix Aty dodany do letniego wydania   popularnego Groove Magazine.

DJ Chart | Ratata | 11.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Flashmob Need In Me Defected
2 Yousef Beg (Hot Since 82 Future Mix) Defected
3 Minibeat Sober Second Thought (Original Mix)
4 XXANAXX Xxanaxx - Dissapear (Viadrina Remix)
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →