Arshenic

Arshenic
Pop / Rock
Kraj:
Polska
Miasto:
Gdańsk

Zespół Arshenic powstał w 2006 roku w Trójmieście.
W 2007 roku zarejestrował materiał na EP „W plecy nóż”. Grupa zagrała liczne koncerty, między innymi na Międzynarodowym Koncercie Młodych Talentów (Kappeln – Niemcy) czy koncercie na zakończenie Neptunaliów wraz z Milczeniem Owiec i Homo Twist. W 2008 roku zespół nagrał kolejną płytę promocyjną „Lilie” promując ją podczas koncertów z zespołami Closterkeller, podczas Abrakadabra Gothic Tour i Artrosis, podczas Gothic Diamonds Tour.
W Listopadzie 2009 grupa zarejestrowała długogrającą płytę w Studio X (Olsztyn), którą zatytułowała po prostu „Arshenic”.
W tym samym roku utwory z płyty zajęły II miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Konfrontacje 2009”.
Podsumowaniem tego okresu było zajęcie III miejsca w konkursie „Zespół Roku 2009” prowadzonym przez portal Rockz.pl.
W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej. Ze względu na swój charakterystyczny wizerunek zespół nazwał swój nurt „Zombie Gothic Melodic Metal” ;). Po tym występie zespół wyruszył
w promocyjną trasę koncertową. W 2012 roku działalność zespołu została zawieszona.
W 2014 zespół wznowił działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance gotyckiej wytwórni Halotan Records. W styczniu 2015 zespół, angażując się w akcje na rzecz zwierząt, wrócił na scenę łącząc powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem. W tym samym roku Arschenic wydał płytę zarejestrowaną w 2009 wzbogacając ją o dodatkowe utwory. Obecnie płyta
o niezmienionym tytule „Arshenic” liczy 15 polsko i anglojęzycznych utworów, między innymi: „Odejdziesz”, „W plecy nóż”, „Kołysanka”, „Paparazzi” czy „Lilie”. Płytę można nabyć przez profil zespołu.

Rok 2016 to jubileuszowy rok dla zespołu, który kończy 10 lat. W lutym zespół zarejestrował płytę EP o tytule „Erased”, która zawiera utwory prezentujące nowe brzmienie zespołu mieszczące się w gatunku alternative metal. Najnowsze utwory tworzone są w bardziej surowej i drapieżnej stylistyce, nie braknie jednak melodyjności charakteryzującej brzmienie zespołu. W pierwszym kwartale roku 2016 zespół planuje wypuścić teledysk do utworu „Grzyby” oraz rozpocząć trasę promocyjną nowego materiału.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Utwory Arshenic

ARSHENIC – Paparazzi (lady gaga cover).mp3

15/02/2016

Arshenic w metalowym coverze Paparazzi (Lady Gaga)Imprezy blisko Ciebie w Tango App →