Aril Brikha

Aril Brikha
Electronic Techno
Kraj:
Szwecja
Miasto:
Sztokholm
Wytwórnie:

Aril Brikha urodził się w Iranie. W wieku trzech lat jego rodzice musieli opuścić kraj. Ich celem stała się Szwecja. Swoje muzyczne zainteresowanie i predyspozycje wykazywał od najmłodszych lat. Własne produkcje zaczął komponować w wieku 16 lat.

W czasie kiedy muzyka techno w Szwecji zaczynała przybierać formę minimalową, Aril Brikha tworzył bardzo emocjonalną, uduchowioną muzykę elektroniczną. Brikha starał się rozpowszechniać swoją muzykę w szwedzkich labelach jednak promowanie tego rodzaju nie było wtedy czymś, co lokalne wytwórnie chciałyby promować. Aril szukał bardziej świeżych rozwiązań. Uzyskał adresy trzech niezależnych wytwórni – między innymi wytwórni Transmat, której właścicielem jest Derrick May – i wysłał tam swoje produkcje.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wynikiem tego była legendarna już Ep’ka Art Of Vegeance (zawierająca Groove La Chord) wydana w 1998 roku na labelu Fragile, siostrzanej wytwórni Transmat. Tego roku ukazał się również jego album Deeparture In Time, który zawierał wyjątkowo poruszające zestawienie produkcji Arila – Embrace, Otul oraz elektro-funkowy Setting Sun – ułożonych jedynie przy pomocy jednego keyboardu, perkusji oraz Atari. Rezultat był znakomity. Album doczekał się swojej reedycji w Europie, wzbogacony o dwie nowe produkcje. Groove La Chord pojawił się w ponad 60 różnych kompilacjach wydanych na całym świecie.

Od czasu współpracy z Transmat, Aril Brikha urósł do rangi gwiazdy w muzyce deep techno. Jego bardzo żywiołowe live show znane jest na całym świecie, począwszy od DEMF (Detroit Electronic Music Festival), poprzez kluby w całej Europie, aż po Fabric w Londynie.

Wspomniany Groove la Chord jest tak wyjątkową produkcją, która pozwoliła Arilowi utrzymać się na szczycie przez prawie 10 lat. Najbardziej uznani dj’e na świecie nie przestają grać tej płyty w swoich setach. Od czasów albumu Deeparture In Time, Brikha wydał jeszcze kilka płyt na tak uznanych labelach jak Kompakt, Poker Flat, Music Man czy brytyjska Peacefrog. Świadczy to tylko o bardzo wysokim poziomie jego produkcji.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →