Andres Garcia

Andres Garcia
Electro Minimal Techno
Kraj:
Szwajcaria
Miasto:
Genewa
Wytwórnie:

Andres Garcia produkuje muzyke elektroniczną. Całe jej spektrum – od muzyki filmowej przez klasykę aż po minimal techno – wszystko co kojarzy się z tańcem, ekranem, przyjemnością słuchania i kontemplacją.

Przygodę z muzyką rozpoczął juź jako dziecko na podarowanym przez dziadka fortepianie,z biegiem lat zainteresowanie jazzem pcha go w ręce twórczości Herbiego Hancocka i Joe Zawinula i tym samym otwiera nieskończone moźliwości świata syntezatorów. Jako 17latek zostaje przyjęty do elitarnego Geneva Conservatoire Populaire.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego zainteresowania jako twórcy są zróźnicowane i oscylują od muzyki folk, poprzez muzykę filmową i teatralną, aź po parkietową minimalistyczną elektronikę.

Dzięki całkowicie oryginalnemu podejściu do muzyki i kompozycji do tej pory udało mu się skomponować podkłady muzyczne do ponad 40 wielkich produkcji, w większości wystawianych międzynarodowo, a z załoźoną przez siebie grupą I Mericani zjeźdźa cały świat prezentując olśniewający repertuar z pogranicza folk, jazzu i rocka. Grupa wydaje cztery doskonale przyjęte albumy, a wszystkie z nich nagrywa, mixuje i produkuje Pan Garcia.

Szybki rozwój i internacjonalizacja genewskiej sceny muzycznej dają Andresowi jako dojrzałemu twórcy moźliwość współpracy z producentami z innych muzycznie krain. Owoce tych kolaboracji oglądają światło dzienne nakładem tak uznanych wytwórni płytowych jak Imploz, Num czy Toys for Boys (z Quenum).

Bardzo udany odbiór ze strony DJów i mediów prowadzi do tego, źe z propozycją współpracy zwracają się takie tuzy jak Paris the Black Fu z Detroit Grand Pubahs (owocem wydawnictwo dla francuskiego Logistics) czy tez mistrz szalonego microfunku spod znaku Perlon – Martin Schopf, szerzej znany jako Dandy Jack. Ich wspolny duet John Keys szybko zyskuje sławę zwariowanymi występami na źywo gdzieś pomiędzy techno i cumbią, z zastosowaniem maszyn, komputerów i akordeonu, Gentlemani jeźdzają największe światowe festiwale i kluby, a owoce swojej pracy publikują min. na londyńskim Crosstown Rebels i kolońskim Treibstoff.

W chwili obecnej Andred komponuje i produkuje na potrzeby teatru, baletu, rozkręca brazylijski baile-funkowy projekt z wokalami i raperami, wydaje dla Conaisseur i Alphahouse, a juz na dniach do sklepów trafi jego najnowsza kolaboracja z duetem Los Updates – zatytułowana „Ballad” a wydana nakladem berlińskiego Kalkpets. Warto jednocześnie zaznaczyć, źe Andres jest prawdziwym performerem i bogactwo jego muzycznej biografii znajduje w zywiołowych występach live prawdziwe odzwierciedlenie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →