Ambivalent

Ambivalent
Minimal Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Nowy Jork
Wytwórnie:

Kevin McHugh (znany jako Ambivalent) urodził się w Waszyngtonie, obecnie mieszka zaś w Nowym Jorku. Obydwa miasta miały ogromny wpływ na jego muzyczny rozwój – waszyngtońska scena acid house i hardcore punk oraz industrialne imprezy Nowego Jorku stały się inspiracją w poszukiwaniach własnego stylu, który odnaleziony został w ciężkim i mrocznym minimal techno.

Po powrocie z krótkiego pobytu w Londynie, Ambivalent zaczął w 1996 roku organizować imprezy w Nowym Jorku, na których w ciągu następnych 5 lat grali tacy muzycy jak Thomas Brinkmann, Dibiman, Carl Craig, Pole oraz wielu innych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pociąg do przedstawiania szerokiej publiczności nowych ciekawych trendów pozostał w nim do dzisiaj, można go usłyszeć podczas audycji Nerd Tank prowadzonych wspólnie z Camea w nowojorskim radiu East Village. W czasie szalonych imprez w Nowym Jorku rozpoczęła się też jego współpraca z labelem Minus.

Magda, Troy Pierce, Matthew Dear oraz wspołlokator Hearttrob –  wszyscy oni mieli ogromny wpływ na Kevina, zarówno pod względem organizacji imprez jak i tworzenia własnej muzyki. Przeprowadzka do Berlina w 2004 roku i oficjalne dołączenie do rodziny Minus spowodowały skupienie się na własnych produkcjach, czego owoce zaczęły pojawiać się w 2007 roku i produkcjach wydanych na Clink Music, Minus, Esperanza.  Jego track „R U OK” był niekwestionowanym hitem zeszłego lata, a nadchodzące bez wątpienia niesie ze sobą kolejne.

DJ Chart | Ambivalent | 02.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Mr. G Ben & Gerd (Killin It M Day) Running Back
2 Midland For (Yacht) Club Use Only (Vynehall's Port Side Manoeuver, 130 Knots Remix) Aus Music
3 Amber Waves of Grain (Original Mix) Mobilee
4 Alexi Delano, Ambivalent Occluded (Original Mix) H-Productions
5 Harvey McKay Silk Road (Original MIx) Drumcode
6 Literon Freak Funktion (Original Mix) Clone Basement Series
7 Marc DePulse, Overnite, Hollis P Monroe No Need To Worry (Camea Jak Edit) Noir Music
8 Simon Hinter Take Care (Aki Latvamaki Remix) TEAM Records
9 Hobo Twice Upon A Time (Original Mix) Soundz (CA)
10 Chymera Tidal (Original Mix) Ovum Recordings

Fotogalerie z udziałem Ambivalent

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →