Alter Ego

Alter Ego
Electro Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hessen
Wytwórnie:

Poznali się w latach 80. w barze dla punków w Darmstadt. Do dziś uwielbiają Velvet Underground, New York Dolls, Ramones i Primal Scream. Uważają się za dżentelmenów, choć muzyka potrafi wywołać w nich niekontrolowane szaleństwo. Za najważniejszy cel stawiają sobie tworzenie perfekcyjnych nagrań. I zupełnie nie dbają o swój wizerunek – dla nich liczy się tylko muzyka. Joern Elling Wuttke i Roman Fluegel, znani światu jako Alter Ego, to jedni z najbardziej utytułowanych wykonawców na scenie elektronicznej. Znają się jak łyse konie – wspólnie tworzą od końca lat 80.

Już na początku lat 90. zafascynowani muzyką elektroniczną założyli 3 wytwórnie płytowe – Ongaku, Klang Elektronik i Playhouse. Wuttke i Fluegel to niezwykle kreatywni artyści, którzy dali się poznać pod różnymi wcieleniami. Zaczynali jako Acid Jesus, dopiero później zmienili nazwę na Alter Ego. Nagrywali także pod pseudonimem Sensorama – pod tym szyldem wydawali subtelną elektronikę i ambient. Ich kariera jest nieodłącznie związana z królem niemieckiego techno Svenem Vathem – ich pierwszy album wydała jego wytwórnia Harthouse (nieco później współtworzyli dwie płyty tego artysty).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rok 2004 okazał się przełomowy dla ich kariery – wtedy ukazał się singiel „Rocker”, który zajął wysokie pozycje na listach przebojów na całym świecie! W Wielkiej Brytanii wydała go związana z Fatboy Slimem wytwórnia Skint. W ubiegłym roku ukazało się kolejne wydawnictwo Niemców – doskonale przyjęty album „Why Not?!

DJ Chart | | 06.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Goldfish Und Der Dulz Love Me Fender Playhouse
2 Dirk Leyers Azul Klang Elektronik
3 Andy Vaz Endings And Beginings (Your Mix) Vazbit
4 Steve Rachmad Bot Delsin Records
5 Alter Ego Gary (Tiga's Italia '90 Remix) Klang Elektronik
6 Luke Salomon Spirits (Prins Thomas Disko Tek Mix) Rekids
7 Tim Green Revox (Justin Martin Remix) Dirtybird
8 Laurent Garnier Back To My Roots Innervisions
9 Roman Fluegel & M/S/O Make Your Move Ongaku Music
10 The Dophins Chemical Youth SCI+TEC Digital Audio
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →