Alexander Kowalski

Alexander Kowalski
Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Razem z przyjacielem założyli małe domowe studio, gdzie ekperymentowali z dźwiękami. Prawdziwym przełomem było dla niego zaproszenie do występu w klubie Tresor. Wspólnie z partnerem ze studia przenieśli swój sprzęt do klubu i zagrali liveact. Od razu dostrzegł ich Pacou. Niedługo potem pierwszy kawałek Kowalskiego znalazł się na „Headquarters” – kompilacji promującej młodych artystów występujących w Tresorze. Zaprzyjaźnił się z ekipą Sender Berlin i rozpoczął samodzielną działalność jako twórca. W 1999 roku został wydany przez Proton Records a następnie przez Tresora. Były to sesje pod nazwą Double X nagrane razem ze Stassy z Sender Berlin. W 1999 roku liveact Double X miał swój debiut na Loveparade.

Jego pierwsze eksperymenty z deep techno wpadły w ręce Heiko Lauxa – założyciela Kanzleramtu. Idealnie pasowały do tego co prezentuje wytwórnia więc i tam Kowalski mógł pokazać swoją muzykę. W 2000 roku wydawał już dla Kosequent, Tresora (jako DisX3), Ungleich (jako Double X) i Kanzleramt (płytka „Dark Soul”) oraz nagrywał remiksy dla innych artystów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2001 roku ukazał się jego debiutancki album „Echoes” (Kanzleramt). Zawiera on mocno deepowe techno, nieco mroczne tunele dźwiękowe wsparte tanecznym rytmem i przyjemnym basem. Nie jest to prostackie i monotonne techno, odczuwa się inspiracje klimatami Chain Reaction. Kowalski zaskakuje dokładnością wykonania i geniuszem przy doborze dźwięków. Bardzo dobra płyta pozwoliła na to, że został uznany za jeden z najlepszych debiutów w muzyce tanecznej.

Ale to jeszcze było niewiele w porównaniu z tym co zdarzyło się w roku 2002. Kowalski podbił świat swoim nowym albumem „Progress” i przebiłb równolegle wydane albumy znacznie bardziej uznanych kolegów: Heiko Lauxa i Johannesa Heila. W jego muzyce nastąpił dosłowny progres, rozwój w kierunku krystalicznych, ciepłych struktur, subtelnych a przy tym energetycznych i niesamowicie dopracowanych momentów, które sprawiają, że praktycznie każdy kawałek z płyty jest wyjątkowy. Te tajemnicze tunele dźwiękowe z „Echoes” tutaj zostały rozświetlone nowymi barwami dźwięków i jeszcze bardziej dopracowane. Już dla samych kawałków „Progress” i zwłaszcza hymniastego „Speaker Attack” warto zaopatrzyć się w całą płytę. Dodatkowym atutem okazał się hiciarski „All I Got To Know” z wokalem Raz Ohary z Kitty Yo. Utwór wyszedł poza parkiety techno na imprezy i top listy szeroko pojętej muzyki dance. Remiksy wykonała cała plejada znanych artystów: Turner, Elektrochemie LK, Sono 2000, Codec & Flexor, Glen Wilson, Alan Oldham, Martini Bros. Niedługo potem ukazał się kolejny klubowy hicior Kowalskiego z Oharą – „Hot Spot”, a duet występował live na wszystkich większych festiwalach w Europie. Posypały się też liczne nominacje do list najlepszych producentów roku, albumów roku, live actów roku, w tym dwukrotnie nominacja do niemieckiego Dance Awards 2003.

Czego można chcieć więcej? Oczywiście kolejnego albumu, który będzie co najmniej tak dobry jak poprzedni. W sierpniu 2003 roku ukazał się „|response|” poprzedzony singlem „Belo Horizonte”. Kowalski podszedł do tworzenia tej płyty w zupełnie nowatorski sposób. Cały materiał powstawał z myślą o występach live. Każdy kawałek zanim ukazał się na płycie był testowany kilka miesięcy na żywej publice, dopracowywany i zmieniany a czasami od początku do końca pozostawał w tej samej formie, aż całość okazała się wystarczająco dobra do oficjalnego wydania. Mamy tu wszystko, z czego Kowalski jest znany: genialnie dopracowane dźwięki, masywne porywające techno, ciepły i przyjemny tech-house i wyjątkowość muzyki. Ponownie w jednym kawałku wokalnie udzielił się Raz Ohara oraz dodatkowo w bardziej popowym utworze „Luck Me Up” pojawił się Turner.

DJ Chart | Alexander Kowalski | 04.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Secret Cinema & Peter Horrevorts Unreleased
2 Douglas Greed feat. Delhia de France Shiver (Juno6 remix) Freude am Tanzen
3 Diego Hostettler & Absent She´s Not Worth It Damage Music Berlin
4 DrumTalk Silver & Gold (Marc Romboy Interpretation) More Music
5 Various Artists Freerange Colour Series: Grey 09 Freerange
6 Pig & Dan, Mark Reeve Born Naked Soma Records
7 Sam Barker, Andreas Baumecker A Murder Of Crows (Part 1) Ostgut Ton
8 Reeko WITCHCRAFT 4 Mental Disorder
9 Soren Aalberg Gato Nero (Alexander Kowalski Remix) Girafe Sauvage
10 Dublicator Quantum Compatibility (Brickman's Slow Flowing Version) ZeECc
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →