Adamus

Adamus
Electrohouse House Progressive House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

ADAM ‘ADAMUS’ JAWORSKI – producent muzyczny, dj, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Urodzony w 1975 roku w Opolu, do 2001 roku mieszkający, pracujący i uczący się w Opolu. Obronił pracę magisterska w U.O. w 2001 roku. Temat pracy: WSPÓŁCZESNE AWANGARDOWE KINO DUŃSKIE NA PRZYKŁADZIE DOGMY.

Od 1993 związany z opolskimi, lokalnymi rozgłośniami radiowymi [Radio
Prokolor, Radio Park, Radio Plus, Radio Ole]. Jednocześnie członek lokalnych zespołów muzycznych, wspołtwórca opolskiej sceny klubowej i post rockowej. Współpracował z lokalną prasa opolską, a także miesiecznikiem BRUM i PLASTIK, do czasu zamkniecia tytułów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1998 roku po powrocie z Francji, gdzie występował ze swoim zespolem 3K, postanowił założyć własną wytwórnię oraz studio nagrań. W tej chwili w Opolu działa nie tylko wytwornia i studio nagrań, ale również studio telewizyjne, prowadzone przy udziale brata Pawla ‘JAH4’ Jaworskiego. Wydane w wytwórni plyty (HIP HOP NON STOP, EVAH). Ponadto Adamus na na swoim koncie nagrania z wieloma zespołami w własnym studio, doskonale też sprawdza się jako producent.

Od 2000 roku coraz aktywniej zaznacza swoją obecność na Polskiej scenie klubowej. Coraz częściej można zatem spotkać Dj Adamusa grającego samodzielnie lub w Sound Systemie POZYTYWKA, na terenie całego kraju i poza granicami. W Polsce w klubach MUZA, PIEKARNIA, SFINKS, ESKULAP, RADIOBAR i innych. W sound systemie wspołpracuje m.in. z wokalistkami (AZJA, NOVIKA, NUNO), instrumentalisatmi (wibrafon, trabka, saksofon) oraz innymi dj’ami. Imprezy grane na 4 gramofony na długo zapadają w pamięci klubowiczów, warto tu wspomnieć o niezapomnianym 6-godzinnym secie na plazy w Lebie w 2002.

Jako kompozytor i współkompozytor, Adamus dał się zauważyć na płytach: 1998 zespół 3K, 2002- Radio Leniwa Niedziela, Warszawa Ścieszka Dzwiękowa, Winyl Deser. Produkował remixy dla wielu zespołów (MYSLOWITZ, MANNAM, KASA, FUTRO, CONTRA, PAPRIKA CORPS….) Nagrywał partie scratch’y dla  FUTRA oraz do remixów MARYLI RODOWICZ.
Od 2001 roku pracuje, tworzy i mieszka w Warszawie.

Współpracował z wieloma muzykami m.in. MICHAŁEM URBANIAKIEM. Występował z czołówką dj’ów światowych (CARL COX, TIMO MAAS, ARTFUL DODGER, EDDIE AMADOR, i wieloma innymi). Współkomponował muzykę do przedstawień teatralnych i filmów (m.in. Wrocławski Teatr K2 -przedstawienie “MC MAYAK’, offowy film “ARCHE”, ponadto muzyka zespołu 3K została wykorzystana w filmie “ŻE ŻYCIE MA SENS”). Współtworzył wraz z JANUSZEM STOKŁOSĄ muzykę do najnowszego musicalu “ROMEO I JULIA” w reżyserii JANUSZA JÓZEFOWICZA, gdzie także gościnnie występuje.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →