Adam Vadim

3 318
Adam Vadim
Dub Minimal Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Adam Vadim urodził się w Warszawie w 1980 roku. Dzięki wujowi, który był związany z nieistniejącym już legendarnym klubem jazz’owym „Akwarium”, już jako dziecko miał styczność z muzyką graną i improwizowaną na żywo.

Kiedy dorastał, głównymi źródłami kreującymi jego muzyczną wyobraźnię były początkowo produkcje Depeche Mode i FRONT 242, a następnie Plastikman oraz pierwsze berlińskie płyty z wytwórni Tresor. W wieku 17 lat ścieżki zawiodły go, do również już dziś nieistniejącego i legendarnego klubu, Blue Velvet. W tym klubie poznał scenę od kuchni i ze swoim wieloletnim przyjacielem powołał do życia duet Phase 909. W duecie zaliczył imprezy u boku takich artystów jak Robert Babicz, SLG, Marco Carola, Adam Beyer, Dj Hell, Pacou, Damon Wild, Donnell Knox, Jacek Sienkiewicz  i innych.

Od zawsze interesowały go stare syntezatory analogowe oraz tworzenie muzyki w oparciu o ich brzmienie. Doświadczenie z analogowymi instrumentami procentuje dzisiaj, kiedy warsztat produkcyjny jest w pełni cyfrowy.

Adam nie lubi jednoznacznie szufladkować własnych produkcji. Aby łatwiej odróżnić style produkuje pod różnymi pseudonimami jak np. AdamVadim – minimal, techno, dub czy Microlove – click, dub, chillout.

Co ciekawe Adam w trwającej już 11 lat przygodzie z muzyką, nigdy nie grał z vinyli. Tak jak lata temu i w tej chwili jego sety opierają się o wykorzystanie komputera i kontrolerów. Podczas występów możecie spodziewać się własnych produkcji Adama Vadima łączonymi z wyselekcjonowanymi produkcjami innych artystów.