3 Channels

3 Channels
Deep house Electronic House Minimal Tech House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Szczecin
Wytwórnie:

3 Channels to Deeop (Grzegorz Demiańczuk) i Ketiov (Wojciech Tarańczuk). Ich znajomość zaczeła się w 2003 roku, Deeop kolekcjonował i słuchał w tym czasie dużo muzyki, a Ketiov stawiał swoje pierwsze kroki w dj’owaniu w takich szczecińskich klubach jak Sonar czy Taras Cafe.

Jesienią 2003 roku zagrali swoja pierwszą imprezę w nowo otwartym klubie Mezzoforte, w którym byli rezydentami przez dwa lata. Efektem ich pracy był cykl imprez „Electronic House” na którym grały takie gwiazdy jak: John Tejada, Antonelli Electr., Wighnomy Brothers, Tom Clark, Dub Taylor, Todd Bodine, Matthias Tanzmann, Duplex 100 oraz wielu innych, których nie sposób wymienić.

Jednocześnie we wrześniu 2003 razem z Vitkiem wystartowali w lokalnym Radiu ABC z audycją „Session”. Po niespełna roku postanowili zrobić własną audycję: „Plastelina”. Dzięki bardzo dobrej współpracy z dj’ami z całej polski na antenie radia często pojawiają się promocyjne mixy, niewydane jeszcze produkcje oraz promocyjne płyty.

Po pół rocznej współpracy Deeop i Ketiov wraz ze swoim kolegą Votchikiem postanowili założyć kolektyw 3 Channels. Efektem ich pracy były 2 utwory, które znalazły się na składance „Split EP” wydanej przez Trenton Records. Pod koniec 2004 roku 3 Channels pozostało w składzie Deeop i Ketiov. Oboje postanowili położyć duży nacisk na produkcję. Ich praca zaowocowała podpisaniem kontraktu z wytwórniami Trapez, Crosstown Rebels oraz ich domowym labelem Trenton.

We wrzesniu 2005 roku ukazała się ich pierwsza solowa epka „Superficial” na której znalazł się także remix francuskiego producenta – Frankiego. Całkowity nakład płyty wyprzedał się w ciągu kilku tygodni, a kawałki były grane przez takich dj’ów jak Martin Landsky, Damian Lazarus czy Mike Vamp. Miesąc później 3 Channels wydając na Trapez Ltd. pokazują swoje bardziej minimalowe oblicze, tym samym płyta „Simple” staje się zapowiedzią dalszej współpracy z wytwórnia z Kolonii.

W grudniu przełomowym momentem jest wydanie singla „Super Jurek!” przez znaną angielską wytwórnie Crosstown Rebels. Płyta ta ugruntowuje pozycję 3 Channels jako bardzo wszechstronnych artystów oraz zdobywa wiele pozytywnych opinii. Kawałek „2 Dancing Rabbits” był m.in. Speaker Frekaer w BBC Radio 1. Pod koniec grudnia chłopaki udzielają wywiadu oraz grają seta w znanej audycji „Dance Under The Blue Moon” Anji Schneider w Berlinie.

Na pocztaku 2006 robią sobie małą przerwę w międzyczasie grają wiele imprez m.in. we Francji, Angli, Niemczech, Rosji, Hiszpanii. Obecnie skupili się na produkcji kilku remixów dla Jacka Sienkiewicza, Codeca/Flexora oraz Mariela Ito. Wydali też EP na internetowej wytwórni Flumo z Hiszpanii oraz pojawiają się na kilku składankach m.in. dla wytwórni Resopal z Niemiec.

Plany na przyszłość 3 Channels to Live, z którym chłopaki planują tour po wakacjach 2006 oraz kolejne płyty na takich wytwórniach jak Corsstown Rebels, Trapez i Trenton.

DJ Chart | 3 Channels | 09.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Nitin Silent Scales (Osunlade Remix) No.19 Music
2 Adam Port feat. Gigi Enoralehu
3 Glimpse & Martin Eyerer Southern Soul (Jay Shepheard Remix)
4 Honesty Bleep Me (Jimpster Remix) Room With A View
5 Jayson Brothers Monster Box MCDE
6 YACHT Psychic City (Clasixx remix)
7 Soul Clap Michael went to Hell W&L
8 Felix Da Housecat Kickdrum Nettwerk
9 Momma´s Boy Maldito Nino (Tom Flynns Big Momma Mix) MCDE
10 C.J. Jeff Got to Be Souvenir Music